واحد R&D مجموعه‌ی کولاک گستر یزد با توجه به گسترش فعالیت های این مجموعه و نیاز روزافزون صنعت تاسیسات کشور به تولید محصولات بهینه با مصرف انرژی کمتر و راندمان بالاتر تاسیس شد. ایجاد این گروه به منظور دست یابی به اهداف تایین شده‌ی شرکت با تکیه بر دانش فنی و توان متخصصین این مجموعه است.

اجرای پروژه های تحقیقاتی در راستای بهبود کیفیت محصولات تولید شده و نیز تلاش در جهت طراحی محصولات جدید و پاسخ گویی به نیازها و مشکلات بخش تاسیسات از وظایف تعریف شده‌ی این واحد است. متخصصین واحد R&D مجموعه با مطالعه و پژوهش پیوسته و نیز همکاری با مراکز دانشگاهی و تحقیقاتی در جهت ارتقای دانش فنی شرکت گام بر می‌دارند.

واحد R&D شرکت کولاک گستر یزد

یکی از اهداف اصلی از ایجاد این واحد، بهینه سازی فرایند تولید محصولات به منظور کاهش هزینه های تولید است. لذا این واحد با به کارگیری فناوری های پیشرفته‌ی تولید، هزینه‌ی تمام شده‌ی محصولات را کاهش داده و علاوه بر افزایش مستمر سهم مجموعه در بازار تاسیسات، قدرت خرید مصرف کنندگان را نیز بهبود می‌بخشد.

واحد تحقیق و توسعه‌ی شرکت کولاک گستر با بررسی تاثیرات زیست محیطی تولیدات مجموعه، سعی درطراحی و تولید محصولات با مصرف انرژی پایین تر وکمترین آسیب های زیست محیطی دارد. چرا که حرکت در راستای توسعه پایدار همواره از سیاست های اصلی این مجموعه بوده است.

از دیگر اهداف این واحد می‌توان به بررسی ایده های جدید جهت حل مشکلات فنی، مدیریت آموزش پرسنل به منظور رشد بهره وری در سازمان، پیش بینی نیازهای بازار و تولید محصولات مطابق با استانداردهای روز بین المللی اشاره کرد.