هیتر سالن های ورزشی

معرفی بهترین سیستم گرمایشی برای سالن های ورزشی

سیستم گرمایشی برای سالن ورزشی

بهترین هیتر برای سالن ورزشی چیست ؟ کدام هیتر یا بخاری برای باشگاه و سالن ورزشی‌ بهتر است؟ به‌دلیل ساختار خاص باشگاه‌های ورزشی باید در انتخاب و خرید سیستم گرمایشی این مکان‌ها دقت داشته باشید و هیتری را انتخاب کنید که ایمنی و بازدهی بالایی داشته باشد. استفاده از هیتر‌های ناکارامد، علاوه بر اینکه تاثیر نامطلوبی بر عملکرد ورزشکاران دارد، هزینه‌های سوخت را نیز به‌شدت افزایش می‌دهد. در این مقاله به چالش‌های گرمایش باشگاه‌ها و سالن‌های ورزشی، انواع مختلف سیستم‌های گرمایشی این محیط‌ها و مقایسه آنها با یکدیگر پرداخته ایم، پس تا انتها با ما همراه باشید.

مشکلات گرمایشی سالن‌ها و باشگاه‌های ورزشی

 • باشگاه‌ها و سالن‌های ورزشی معمولاً فضای باز و بزرگی دارند. این مکان‌ها سقف بلندی داشته و در آنها پنجره‌ها و درهای زیادی به‌کار می‌رود. اما متاسفانه این عوامل حفظ گرمایش این مکان‌ها را دشوار ساخته و در صورت استفاده از سیستم‌های گرمایشی ناکارآمد، هزینه‌های سوختتان هنگفت خواهد بود.
 • معمولا در ساختمان‌های معمولی، دمای هوای سقف در حدود 5/2 درجه سانتی‌گراد بالاتر از کف اتاق است و در فضایی با ارتفاع 6 متر، بین ارتفاع و کف تا 15 درجه سانتی‌گراد اختلاف دمایی وجود دارد که علاوه‌ بر هدر رفتن انرژی، از منظر زیست محیطی نیز مضر است.
 • دمای مناسب و استاندارد به ورزشکاران کمک می‌کند تا بهترین عملکرد را داشته باشند اما سقف بلند سالن‌های ورزشی که به‌طور استاندارد 6 متر است باعث شده به‌دلیل تجمع گرما در ارتفاع، ورزشکاران گرمای لازم را دریافت نکنند.
 • رویدادهای ورزشی بسیار پر طرفدار هستند و به‌ دلیل رفت و آمد زیاد، ایجاد گرمایشی پایدار و کارامد در باشگاه‌ها و سالن‌های ورزشی چالشی بزرگ است. برای فراهم کردن یک دمای مطلوب باید اوج ترافیک رفت و آمد را در نظر گرفت.

هیتر برای سالن‌ ورزشی : ویژگی ها و انتخاب بهترین هیتر

 • اندازه مناسب

در انتخاب هیتر برای سالن‌ ورزشی باید به طراحی و اندازه آن توجه داشته باشید و هیتری را انتخاب کنید که فضای کمی‌ را اشغال می‌کند.

 • راندمان بالا

راندمان حرارتی یک هیتر یا بخاری بیانگر میزان جذب انرژی و انجام کار توسط آن می باشد لذا این مبحث مستقیماً بر روی میزان مصرف انرژی تاثیر خواهد داشت. راندمان حرارتی ‌به‌خصوص برای باشگاه‌ها و سالن‌های ورزشی بسیار مهم است.

 • ایمنی بالا

برای گرمایش سالن‌ها و مکان‌های ورزشی باید از سیستم‌های گرمایشی فوق العاده ایمن استفاده کنید. کوره‌های هوای ‌گرم کولاک گستر یزد به‌دلیل استفاده از سنسورها و کنترلر‌های ایمنی پیشرفته به لحاظ ایمنی کاملا قابل اتکا هستند.

 • گرمایش و گردش هوا

مناسب‌ترین هیتر برای سالن‌ ورزشی سیستمی ‌است که بتواند رطوبت و دما سالن را کنترل کرده و هوای تازه مورد نیاز را به صورت کنترل شده تامین کند.

 • استاندارد‌های ملی و بین‌المللی

برای انتخاب هیتر برای سالن ورزشی باید دقت داشته باشید که سیستم مورد نظر شما به لحاظ استاندارد‌های ملی و بین‌المللی تائید شده باشد در غیر این صورت از خرید آن جدا خودداری کنید.

 • پخش گرما یکنواخت

در سالن‌ها و باشگاه‌های ورزشی بسیار مهم است که دمای هوای در سراسر محیط یکی باشد زیرا تعادل دما تاثیرات مثبتی روی عملکرد ورزشکاران دارد.

بهترین سیستم گرمایش برای سالن های ورزشی

انواع سیستم‌های گرمایشی برای سالن‌ها و باشگاه‌های ورزشی

 • سیستم‌های گرمایش از کف
 • کوره‌های هوای گرم
 • سیستم‌های تابشی
 • یونیت هیترها

چالش‌های فنی گرمایش سالن‌ها و باشگاه‌های ورزشی

گرمایش سالن و باشگاه‌های ورزشی سرپوشیده اغلب به‌دلیل نیازهای متفاوت گرمایشی و کیفیت هوای داخلی  این محیط‌ها کار پیچیده‌ای است و به پارامتر‌های مختلفی بستگی دارد.

برخی از این پارامتر‌ها عبارت ‌اند‌ از:

 • منطقه آب‌و‌هوایی که سالن در آن احداث شده
 • سطح و ارتفاع ساختمان
 • مساحت
 • تعداد و مساحت فضاهای مختلف داخل سالن (پذیرایی، سالن ورزش، رختکن، حمام / سرویس بهداشتی، دفتر، اتاق‌های فنی)
 • نوع ورزش
 • تعداد رفت و آمد روزانه باشگاه یا سالن ورزشی
بهترین هیتر برای سالن ورزشی

معرفی سیستم‌های تابشی برای سالن ورزشی

هیتر تابشی دستگاهی است که حرارت تولید شده را به صورت تابشی به پایین هدایت می‌کند. بازده انرژی در هیترهای تابشی سرامیکی معمولا پایین است. هیترهای تابشی برای فضاهای کوچک و با عایق‌بندی کامل، یعنی برای محیط‌هایی با حجم هوای کم مناسب هستند و برای گرمایش کامل یک فضای بزرگ و با عایق‌بندی ضعیف مانند سالن‌ها و باشگاه‌های ورزشی مناسب نیستند.

به طور میانگین یک سالن ورزشی با ارتفاع تقریباً 8 متر و حدود 690 متر مربع مساحت، حجم هوای تقریبی 6210 متر مکعبی دارد که برای هیترهای تابشی حجم هوای زیادی است و حفظ دمای یکنواخت با هیترهای تابشی در چنین فضایی تقریبا غیرممکن است. گرمایش تابشی به‌دلیل دور فرکانس بلند و طول موج کوتاهی که دارد برای گرمایش محیط‌های بزرگ انتخاب مناسبی نیست.

بهترین بخاری برای سالن ورزشی

هیتر برای سالن ورزشی: معرفی کوره‌های هوای گرم

در حالی که گرمایش هیترهای تابشی تدریجی، آهسته و غیر یکنواخت است، کوره‌های هوای گرم در عرض چند دقیقه به طور کاملا یکنواختی محیط شما را گرم می‌کند. با هیترهای ایستاده دیگر نیازی نیست که برای گرم کردن محیطتان از ساعت‌ها قبل هیتر را روشن نگه دارید. این هیترها برای گرمایش فوری سالن‌ها و باشگاه‌های ورزشی بسیار موثر و کارامد هستند. روشن و خاموش شدن کوره‌های هوای گرم مدرن به‌دلیل امکان اتصال به ترموستات محیطی به صورت خودکار انجام می‌شود.

سیستم‌های گرمایشی قدیمی ‌‌با زمان‌ پیش گرمایش طولانی و گرمایش ناکارامد خود هزینه‌های گزافی روی دست صاحبان سالن‌ها و باشگاه‌های ورزشی می‌گذاشتند اما کوره‌های هوای گرم مدرن که مطابق با تکنولوژی روز دنیا تولید شده اند درکمتر از بیست دقیقه حتی درسالن‌های بزرگ دمای مناسبی ایجاد می‌کنند

هیتر برای سالن ورزشی : محصولات اختصاصی کولاک گستر یزد

کوره هوای گرم سری WA

هیترهای سری WA شرکت کولاک گستر یزد، جزو قوی ترین و مدرن ترین سیستم‌های گرمایشی بازار بشمار می‌روند. این هیترها تا توان حرارتی450000 کیلو کالری و در سه سایز بنا بر کاربری‌های مختلف تولید می‌شوند. این هیترها با طیف وسیعی از کاربری‌های گوناگون سازگار و انعطاف‌پذیر هستند. هیتر های سری WA فضاهایی تا 2000 متر مربع را گرم می‌کند و برای ایجاد گرمایش باشگاه‌های یوگا، رقص، ژیمناستیک، فوتسال، والیبال و... کاملا ایده‌آل است.

 هیترهای سری WA با کیفیتی استثنایی ساخته شده و برای چندین دهه ماندگاری دارند و به‌گونه‌ای طراحی شده‌اند که به کنترل کننده‌هایی مانند ترموستات محیطی متصل شوند. این هیترهای صنعتی فوق العاده ایمن هستند و برای استفاده در صنایع خاص مانند تسلیحات، مهمات سازی‌ها، شرکت‌های تولید کننده مواد شیمیایی، باشگاه‌ها و سالن‌های ورزشی، محیط‌‍‌های تجاری، استخر‌ها و... مناسب هستند.

هیتر wa200 در سالن ورزشی

هیتر برای سالن ورزشی: هیترهای سری WA کولاک گستر یزد 

کوره هوای گرم ECO-250

هیتر‌های مدل  ECO-250به دلیل قرارگیری فن در بالای دستگاه هوای محیط شما را سیرکوله می‌کند و با هوادهی 50000 متر مکعب بر ساعت در سریع‌ترین زمان ممکن محیط شما را گرم می‌کند. به دلیل دمش هوا از پایین، هوای خروجی این هیتر‌ها برای ورزشکاران حالت مطلوب‌تری دارند.

با هیترهای ECO-250 می‌توانید به‌طور مستقیم مناطق خاصی را که به گرما نیاز دارند را گرم کنید و در طولانی مدت هزینه زیادی برای محیطتان صرفه جویی کنید. هیتر ECO-250 با پرتاب هوا به قطر 40 متر می‌تواند در سریع ترین زمان ممکن به طور یکنواختی محیط شما را گرم کند که این هیترها را به یکی از بهترین هیترهای بازار تبدیل کرده است

هیتر eco250 در سالن ورزشی

هیتر برای سالن ورزشی : هیتر ECO 250

سخن پایانی

در این مقاله با مزایای استفاده از بهترین  هیتر برای سالن ورزشی آشنا شدید و با در نظر گرفتن همه این نکات اکنون متوجه شده‌اید که هیترهای کولاک گستر یزد بدون شک بهترین گزینه برای گرمایش سالن‌ها و باشگاه‌های ورزشی بشمار می‌روند. هیترهای کولاک گستر یزد راهکاری سازگار با محیط زیست، انعطاف پذیر و همه‌کاره بشمار می‌روند که به‌دلیل ایمنی و راندمان بالا در بین هیترهای صنعتی از جایگاه خاصی برخوردار هستند.

از اینکه تا انتهای مطلب با ما همراه بودید سپاسگذاریم.

بنظر شما چه هیتری برای گرمایش سالن ها و باشگاه های ورزشی مناسبتر است؟ 

نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهی در مورد “معرفی بهترین سیستم گرمایشی برای سالن های ورزشی

 1. رضا گفت:

  مقاله خوبی بود

 2. رضا گفت:

  مقاله خیلی خوبی بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *